Kwartet smyczkowy

kwartet smyczkowy

Justyna Baran

Elżbieta Paliwoda-Bulicz

Marek Czech

Adam Misiak

kwartet smyczkowy

Justyna Baran, skrzypaczka, kameralistka, laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Skrzypków im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie. Była koncertmistrzyni Chopin Academia Orchestra, Międzynarodowej Orkiestry Festiwalowej im. Leoša Janáčka czy Międzynarodowej Orkiestry Krajów Bałtyckich. Jako prymariusz kwartetu skrzypcowego Bell’Arte uczestniczyła w nagraniu utworów Claude’a Bollinga z Wadimem Brodskim. Występowała jako solistka z orkiestrami Filharmonii Kieleckiej i Filharmonii Lubelskiej, koncertowała w Polsce i za granicą.

kwartet smyczkowyElżbieta Paliwoda-Bulicz, skrzypaczka i altowiolistka. Koncertmistrz orkiestry Warsaw Camerata. Była muzykiem zespołu Concerto Avenna, Polskiej Orkiestry Radiowej, Sinfonii Varsovii. Członek Polish Festival Orchestra, założonej przez Krystiana Zimermana, z którą odbyła światowe tournee po najsłynniejszych salach koncertowych w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Kameralistka współpracująca z wieloma wybitnymi muzykami ze sceny klasycznej i rozrywkowej. Nagrywała dla Polskich Nagrań, Dux, Sony, Deutche Grammophon.

kwartet smyczkowy

Marek Czech, skrzypek, adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi klasę altówki i kwartetu smyczkowego. W latach 2000–2018 r. był członkiem Royal String Quartet, z którym nagrał 13 płyt CD, nominowanych i nagradzanych Polską Nagrodą Fonograficzną Fryderyk oraz BBC Music Magazine-Editors Choice. Brał udział w prestiżowych festiwalach, występując ze znakomitymi muzykami w słynnych salach koncertowych, m.in. w Londynie, Amsterdamie, Manchesterze, Waszyngtonie, Bordeaux, Pradze, Brukseli, Wiedniu i Berlinie.

kwartet smyczkowy

Adam Misiak, wiolonczelista i nauczyciel gry na tym instrumencie. Jako kameralista współpracuje z Filharmonią Narodową, zaś jako muzyk orkiestrowy – z orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Polskiego Radia, a ostatnio z orkiestrą Teatru Syrena. W latach 2003–2015 – pierwszy wiolonczelista orkiestry Teatru Muzycznego Roma. Laureat prestiżowych konkursów. Otrzymał m.in. nagrodę specjalną ufundowaną przez prof. Tomasza Strahla na IV Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, nagrodę za najlepsze wykonanie Berceuse Dietera Kaufmanna podczas XI Konkursu im. J. Brahmsa w Pörtschach, III nagrodę na II Międzynarodowym Konkursie na Wiolonczelę Solo w Katowicach.