Zespół muzyczny Tomasza Filipczaka

Zespół Muzyczny pod batutą Tomasza FilipczakaTomasz Filipczak - fortepian, instrumenty klawiszowe, aranżacje,

Mirosław Wiśniewski - gitara basowa/kontrabas

Przemysław Kuczyński - perkusja

Jan Malecha - gitary

Wiesław Wysocki - saksofon

Anna Włodarska - Szetela – flet

Zespół Muzyczny pod batutą Tomasza Filipczaka

Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie kompozycji i aranżacji. Laureat wyróżnienia XX Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu. W latach 1996–1999 związany był z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, a od 1998 roku do 2006 roku z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, uczestnicząc w realizacji takich musicali jak: Crazy for You, Miss Saigon, Piotruś Pan, Koty, Pięciu braci Moe. Współpracował także z Teatrem Studio Buffo w Warszawie oraz warszawskim Teatrem Rampa na Targówku, gdzie pod jego kierownictwem muzycznym wystawiono spektakle Musicalove, The Best of Sir A. L. Webber, Jesus Christ Superstar oraz światowej sławy rock musical RENT. Jest autorem części muzyki show tanecznego Opentaniec, którego premiera odbyła się w 2003 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni (gdzie aranżował także spektakle Footlose, Fame, Grease, Gorączka Sobotniej Nocy).

Jako aranżer i dyrygent zrealizował wiele koncertów i programów telewizyjnych, m.in. Taniec z Gwiazdami w TVN (V edycja), Przebojowa noc w TVP (2007 rok), Złota sobota w TVP (2007). W 2008 roku był kierownikiem muzycznym Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a w 2009 roku i w 2010 roku – kierownikiem muzycznym koncertu Debiuty i Piosenka jest dobra na wszystko podczas tego festiwalu. Odpowiadał również za kierownictwo muzyczne, aranżację i produkcję muzyczną programów Junior Eurowizja w TVP (2016–17), Jaka to melodia w TVP (2012–18), Gra muzyka w TV Puls w 2019 roku oraz Ameryka da się lubić w TVP w 2020 roku.

Współpracuje z wieloma gwiazdami scen polskich, dla których produkował, aranżował i nagrywał płyty. Są wśród nich: Robert Janowski (płyty Song.pl oraz Osiemdziesiąte.pl), Janusz Radek (Gdzieś pomiędzy, Opowieść Niemenem, Z ust do ust), Łukasz Zagrobelny (Zagrobelny Symfonicznie), Irena Santor (Kręci mnie ten świat 2010 – złota płyta oraz Punkt Widzenia 2014) oraz wielu innych artystów (Piotr Rodowicz, Izabela Kopeć, Marta Górnicka, Andrzej Cierniewski, Piotr Polk, Majka Jeżowska).

W 2017 roku opracował aranżację orkiestrową muzyki Roberta Jansona do filmu Dwie Korony. Jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, a także serialu TVP Blondynka (od edycji VIII). Od 2017 roku kierownik orkiestry festiwalowej Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”.

Od 2018 roku jest kierownikiem muzycznym Teatru Syrena w Warszawie.

Zespół Muzyczny pod batutą Tomasza Filipczaka

Przemysław Kuczyński
Perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor, realizator nagrań. Absolwent Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego w specjalizacji Wychowanie Muzyczne. Współpracuje lub współpracował z m.in. takimi artystami i zespołami jak: Edyta Górniak, Janusz Radek, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Wojtek Pilichowski, Michał Grott, Bernard Maseli, Zbigniew Jakubek, Tomasz Filipczak, Hania Stach, Robert Chojnacki, Marek Kościkiewicz, The Boogie Town, In-Grid, September, Velvet, The Jet Set, Craig David, Ziemowit Kosmowski, Michał Urbaniak, Włodzimierz Pawlik, Bartek Papierz, Michał Kobojek, Marc Bee, Paweł Kukiz, Rezerwat, Be Free, Paweł Marciniak (Varius Manx).

Zespół Muzyczny pod batutą Tomasza Filipczaka

Mirosław Wiśniewski
Kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk sesyjny i koncertowy. Laureat nagród solistycznych i zespołowych zdobytych na festiwalach Jazz Juniors w Krakowie, w Hoeilaart w Belgii i Dunkierce we Francji. Basista w zespołach Edyty Górniak, Ryszarda Rynkowskiego i Zbigniewa Wodeckiego któremu towarzyszył na scenie ostatnie 22 lata. Grał z muzykami ze światowej czołówki jazzu takimi jak Dean Brown (ex Marcus Miller band),Eric Marienthal (ex Chick Corea band) czy Dave Fiuczynski i inni. Współpracuje z teatrem Studio Buffo, Janem Młynarskim, Gabą Kulką, Iwoną Loranc, Krzesimirem Dębskim przy produkcjach muzyki filmowej. Dzieli scenę z Januszem Radkiem, Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem, Sławomirem Uniatowskim.

Zespół Muzyczny pod batutą Tomasza Filipczaka

Jan Malecha
Gitarzysta oraz pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje m.in. z Teatrem Syrena, Teatrem Roma, Tomaszem Filipczakiem, Kasią Łaską, Robertem Janowskim (Najpiękniejsze Melodie), Antkiem Sojką (album Po Niebie) i Marcinem Łazarskim (Zaufaj Mi). Na scenie występował m.in. z takimi artystami jak: Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Danuta Błażejczyk, Ten Typ Mes, Emil Blef, Fismoll, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Tyniec. Muzyka, którą współtworzy, gości na antenach rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Koncertował m.in. na festiwalach: Jazz w ruinach, Carpathia Festival, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz i okolice oraz w licznych klubach muzycznych w kraju i za granicą.