Absolwenci, Soliści i Grupa Artystyczna CSW w Rzeszowie

Grupa ARTYSTYCZNA CSW RZESZÓWBrygida Bartnik, Zuzanna Burnus, Maja Chrzan, Klaudia Czenczek, Kacper Czupryk, Faustyna Drozd, Faustyna Grzesik, Karina Janik, Izabela Kochman, Dominika Kamień, Daria Kawalec, Aleksandra Kostek, Barbara Kulig, Mateusz Kwaśnik, Iwona Lis, Kinga Madej, Wojciech Malinowski, Natalia Malżycka, Avin Nabo, Aleksandra Osinko, Jacek Piech, Sylwia Pisarczyk, Dawid Pleban, Julia Różańska, Katarzyna Rybak, Katarzyna Stańko, Dominika Stec, Justyna Szczęsny, Emilia Szybiak, Wiktoria Szymaszek, Aleksandra Świerżewska, Amelia Tabaczek, Daniel Torba, Anna Zagólska, Klaudia Zarzycka.

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

(W każdym z nas, Panna pszeniczna, Ocal w nas ludzi, Niech Ojciec naszego Pana, Gdy klęczę przed Tobą, Modlitwa)

Działa od 2000 roku pod dyrekcją dr Anny Czenczek, kształcąc dzieci i młodzież w zakresie emisji głosu, interpretacji piosenki, ruchu scenicznego, dykcji i recytacji z elementami gry aktorskiej, zasad stylizacji. Dba o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją.

Podopieczni szkoły są laureatami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki w kraju i za granicą – od 2000 roku zdobyli ponad 1000 nagród. To zwycięstwa w konkursach o takiej randze jak: Krajowy Festiwal Piosenki „Debiuty” Opole, Spotkania Mistrzów w Pacanowie, Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie, Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Estonii, Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Maleńkie Gwiazdeczki” w Bułgarii, Polsko-Niemiecki Festiwal Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” w Monachium, Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze”, Ogólnopolski Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w Warszawie, Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej, Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Skowroneczek” w Nowym Sączu, Dino Top Festiwal w Sędziszowie Młp. czy Danuta Rinn Festiwal w Warszawie.

Brali udział w 30 ogólnopolskich programach telewizyjnych m.in.: Twoja droga do gwiazd, Droga do gwiazd, Od przedszkola do Opola, Szansa na sukces, Przebojowe dzieci, Fabryka gwiazd, Imiennik Dwójki, Nowa generacja, X-Factor, The Voice of Poland, Mam talent, Mali Giganci, Petersburski Music Show, Hit Hit Hurra!, The Voice of Poland Kids, Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2016 i 2017. Koncertują w kraju i za granicą, a premiery ich spektakli wokalno-tanecznych towarzyszą Międzynarodowemu Festiwalowi Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. To autorskie przedstawienia przygotowywane według pomysłu i pod kierunkiem dr Anny Czenczek, przy współpracy z uznanymi zespołami, muzykami i dyrygentami Orkiestry Festiwalowej: Tomaszem Filipczakiem, Zbigniewem Jakubkiem, Jarosławem Babulą, Zygmuntem Kuklą, Andrzejem Paśkiewiczem, Piotrem Walickim i zespołem Manitou. To w sumie kilkadziesiąt niezapomnianych realizacji, w tym jubileuszowe koncerty polskich gwiazd: Niebo z moich stron z największymi, polskimi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin (2018), Serca gwiazd z udziałem Haliny Frąckowiak (2019), Lubię wracać tam gdzie byłem z udziałem Danuty Błażejczyk z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej (2020) i Czas nas uczy pogody z piosenkami i udziałem Jacka Cygana (2021).

Efektem tej pracy są również płyty: LO.BO.GA Chłopaki (2009), Maszerują Strzelcy Maszerują (2011), Maryjo Matko Kościoła Bądź z Nami (2012), Bóg się rodzi w człowieku (2013), Zadumany cały świat (2014), Volare Cantare (2016), Zakazane piosenki (2017), a także Niebo z moich stron (2019) z największymi, polskimi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. Jubileuszu.

Realizując artystyczne projekty CSW współpracuje z instytucjami kultury i różnymi organizacjami, m.in. ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie i Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie (m.in. koncert i płyta Maszerują strzelcy, maszerują, Zakazane Piosenki). Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej biorą udział w nagraniach studyjnych radiowych, telewizyjnych, a także w nagraniach teledysków. Uczestniczą w organizowanych przez CSW warsztatach wokalnych, które co roku prowadzą autorytety w dziedzinie wokalistyki i emisji głosu, wśród nich: prof. Jadwiga Gałęska-Tritt, Lora Szafran, Elżbieta Zapendowska, Krystyna Prońko, prof. Anna Janosz, Danuta Błażejczyk, Michała Rudaś, Jerzy Petersburski Jr.

Centrum Sztuki Wokalnej jest współorganizatorem i organizatorem wielu imprez, które współtworzą kulturalną markę Podkarpacia. Promuje region zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach artystycznych, a dla wielu artystów jest początkiem drogi do wielkich sukcesów. Absolwenci CSW śpiewają w musicalach, spektaklach teatralnych i programach muzycznych, gdzie współpracują z najlepszymi artystami polskiej estrady (Kwiaty we włosach – produkcja TVN, High School Musical – Teatr Muzyczny w Gliwicach). W 2009 roku trio CSW Mocha zdobyło I wyróżnienie (pierwsze miejsce) w 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty” w Opolu, a Sara Chmiel została solistką zespołu Łzy. Młodsi artyści CSW mieli zaszczyt wystąpić przed Pierwszą Damą Anną Komorowską w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nie zabrakło rzeszowskiego akcentu na płytach Majki Jeżowskiej Czarodzieje Uśmiechu 2 i Czarodzieje Uśmiechu 3. Również telewizyjne sukcesy wokalistów CSW układają się w długą listę, na której są: nagroda za najlepszy głos I edycji programu TVN Mali Giganci (2015), drugie i trzecie miejsce w Hit Hit Hurra! (2016). Warto wspomnieć również niezapomniane występy w Krajowym Finale Eurowizji Junior: w 2016 roku czołowe miejsce w Krajowych Eliminacjach, w 2017 roku wygrane Krajowe Eliminacje i reprezentowanie Polski w finale w Tbilisi, w Gruzji, w 2021 roku 2 miejsce w finale. Zwycięstwo uczennicy CSW, Ani „AniKi” Dąbrowskiej w polskiej edycji The Voice Kids 2 w 2019 roku i sukces jej singla Małe skrzydła oraz albumu Afirmacja – to jedno z wielu znaczących osiągnięć podopiecznych CSW z ostatnich lat.

Image