Barbara Tritt (sopran)

kwartet smyczkowy

(Ave Maria – sł. tradycyjne, muz. Michał Lorenc, Kolejny dzień/Ancora un Giorno – sł. Michał Wojnarowski, muz. Tomasz Filipczak)

Wokalistka, posiadająca w dorobku liczne wykonania partii solowych w dziełach kantatowo-oratoryjnych, koncerty na scenach operowych oraz nagrania kilku płyt z pieśniami polskich kompozytorów. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym (specjalizacja flet) oraz Wokalno-Aktorskim. Pedagog w Prywatnym Policealnym Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. W roku 2006/2007 studentka Opera Studio w Rzymie pod kierunkiem Renaty Scotto, Anny Vandi i Cesare’a Scartona.

W sezonie artystycznym 2009/2010 debiutowała na scenie Opery Nova w Bydgoszczy wykonując główną partię w operze Napój miłosny G. Donizettiego oraz w Operze na Zamku w Szczecinie wykonując partię Tytanii z opery Królowa elfów H. Purcella. W operowym repertuarze wystąpiła również na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu (m.in. II Wiedźma z opery Dydona i Eneasz H. Purcella pod dyrekcją Paula Esswooda) oraz na Akademii Muzycznej w Gdańsku (Susanna z opery Wesele Figara oraz Fiordiliga z opery Cosi fan tutte W. A. Mozarta pod kierownictwem Claudia Desderiego).

W swoim dorobku koncertowym ma liczne recitale solowe w Polsce i za granicą, występy na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, koncerty z towarzyszeniem orkiestry filharmonii opolskiej, poznańskiej, Amadeus Chamber Orchestra Agnieszki Duczmal, orkiestry gliwickiej oraz Sinfonietty Polonia. Była jedną z solistek gali trzech sopranów La Voce di Soprano, goszczącej w filharmoniach w Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie, Słupsku i Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. W 2018 roku występowała jako solistka razem z Andrzejem Lampertem podczas Gali Sylwestrowej oraz Koncertów Noworocznych w Filharmonii Poznańskiej. Na przełomie 2019/2020 roku odbyła 3-tygodniową trasę koncertową w Chinach z orkiestrą symfoniczną agencji Pro Musica, wykonując repertuar operetkowy pod kierownictwem wiedeńskiego dyrygenta Hansa Petera Mansera. W jej bogatym repertuarze znajdują się partie wokalne z klasycznych i współczesnych dzieł wybitnych kompozytorów. W 2016 roku otrzymała stopień doktora wokalistyki.