Bartosz Listwan

kwartet smyczkowy

(W każdym z nas – sł. Michał Wojnarowski, muz. Tomasz Filipczak)

Wokalista, pedagog, kompozytor, autor tekstów. Absolwent wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Nauczyciel akademicki w Instytucie Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego, a od 2018 roku w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Doktor habilitowany w dziedzinie sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne (Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu).

W latach 2007–2016 członek zespołu artystycznego, a obecnie konsultant wokalny, Teatru Rozrywki w Chorzowie. Jako wokalista współpracuje m.in. z big-bandem Big Silesian Band, Orkiestrą Wojskową w Bytomiu, zespołem Winyl Band.

Laureat wielu ogólnopolskich festiwali i konkursów. W 2002 roku wystąpił w programie telewizji TVN Droga do Gwiazd, po czym został zaproszony do musicalu Kwiaty we włosach wyprodukowanego przez agencję artystyczną Viv Art Music i w latach 2002–2004 prezentowanego w amfiteatrach i salach koncertowych całej Polski. W 2005 roku zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, a w 2011 – Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Al Legro. Tribute to Szpilman”.

Autor solowych projektów artystycznych: płyty CD Wracam do domu – Legenda miasta Złotoryja – wydanej w 2011 roku z okazji jubileuszu 800-lecia Złotoryi; oraz płyty CD W pogoni za aniołami… (Wydawnictwo UŚ 2017), będącej pierwszym monograficznym zapisem autorskiej twórczości wokalno-instrumentalnej.